Pro Futuro opinie

Wszystko o życiu szkół i uczelni w mieście. Nie wiesz jaką szkołę wybrać? Poproś tutaj o pomoc.

Re: Pro Futuro opinie

Postprzez mamajasia7 So, 12 listopada 2016, 19:33

Szczerze mówiąc to ja chyba wolę jeść czasami chleb z pasztetem niż oszczędzać na nauce dziecka. Jak to się mówi " nauka to potęgi klucz" i zdecydowanie się zgadzam z tym stwierdzeniem. Natomiast uważam, ze na moje możliwości szkoła http://www.profuturo.edu.pl/ nie jest za droga :) Jestem pewna, ze nasze dzieci wyjdą na dorosłych mądrych ludzi w przyszłosci.
mamajasia7

Postprzez viktoria N, 13 listopada 2016, 14:02

Niedawno trafiłam na stronę szkoły Pro Futuro i właśnie zaczęłam się zastanawiać, czy nie zapisać tam syna. W przyszłym roku idzie do pierwszej klasy. I jak tak czytam wasze komentarze, to się utwierdzam w tym przekonaniu :) Najbardziej mi zależy właśnie na tym, żeby syn dobrze znał język angielski, bo to teraz podstawa, a szkoła dwujęzyczna jest chyba do tego najlepsza. A wiecie, kiedy najlepiej byłoby zapisać dziecko? Jakie dokumenty się składa?
viktoria

Postprzez brandy Wt, 15 listopada 2016, 11:12

Jeśli chodzi o nabór do Pro Futuro, to na ich stronie znajdziesz formularz rekrutacyjny do wypełnienia. Od tego zaczynasz :) Z tego co pamiętam, to podajesz w nim podstawowe dane o dziecku, wybierasz klasę czy rok szkolny. Zwykle kontaktują się po ok. 2 dniach. Możesz również zadzwonić bezpośrednio do nich i umówić się na spotkanie. Wtedy masz okazję bliżej poznać budynek szkoły, kadrę nauczycieli + uzyskać więcej informacji o programie, metodach uczenia etc.
Jeśli chodzi o inne, wymagane dokumenty, to będzie też potrzebna podpisana przez Ciebie umowa o kształceniu dziecka czy zaświadczenie o odbyciu rocznego pobytu w przedszkolu. Ale nie martw się, wszystko na pewno kompleksowo wyjaśnią Ci na spotkaniu ;)
brandy

Postprzez viktoria Wt, 15 listopada 2016, 13:32

brandy, dzięki za szczegółowe wyjaśnienie :) Coraz bardziej się przekonuję nad zapisaniem dziecka do Pro Futuro. Z tego, co czytałam na ich stronie, to też dziecko może przez 2 tygodnie chodzić na lekcje i jeśli mu się spodoba, to dopiero po tym czasie można się ostatecznie zdecydować na zapisanie. Wg mnie bardzo fajna opcja, bo to bardzo ważne, żeby dziecko dobrze się czuło w szkole.
viktoria

Postprzez wirok Wt, 15 listopada 2016, 16:20

To prawda jest taka możliwość w szkole Pro Futuro. Według mnie też jest to super opcja.
Bo wiadomo dziecko po przedszkolu idzie do nowego miejsca dlatego istotne jest to by mu się podobało.
Myślę, że Twojemu dziecku na pewno się tam będzie podobać :)
wirok

Postprzez viktoria Wt, 15 listopada 2016, 17:45

Też tak sądzę. Myślę, że szkoła Pro Futuro to naprawdę fajna opcja. Wg mnie dużym plusem jest też to, że kładą nacisk nie tylko na przyswajanie wiedzy, ale też na naukę różnych przydatnych w życiu umiejętności, np. autoprezentacji, radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych. W szkołach państwowych niestety brakuje czegoś takiego.
viktoria

Postprzez mamajasia7 Wt, 15 listopada 2016, 18:53

Też zastanawiamy się nad tym, czy zapisać dziecko od razu czy może wysłać na takie próbne 2 tygodnie. Tydzień to byłoby za mało a w dwa tygodnie dziecko jest w stanie stwierdzić czy szkoła http://www.profuturo.edu.pl/ jest dla niego odpowiednia czy nie. Ja w sumie też bym chciała na taką jedną czy dwie lekcje się wybrać i sprawdzić czy nauczycielki wiedzą o czym mówią i co przekazują dzieciom chociaż nie chce absolutnie podważac ich kompetencji
mamajasia7

Postprzez bangbang Wt, 15 listopada 2016, 20:10

Kurcze muszę przewertować stronę http://www.profuturo.edu.pl/ , bo nie doczytałem o tej opiece lekarskiej.Fajna rzecz własnie dla dzieci które są chorę np na cukrzyce a boją się same aplikować sobie insulinę. Szkoła z rewelacyjną przeszłością i widzę też tutaj rewelacyjną przyszłość. Ile z Was na 100% poślę dziecko od 1.09 do pro futuro ?
bangbang

Postprzez wirok Wt, 15 listopada 2016, 20:54

Oj myślę, że sporo osób pośle dzieci do szkoły Pro Futuro ja jeżeli tylko utrzymam swoją posadę to na pewno to zrobię. Na razie jestem na okresie próbnym jednak do września już będę wiedziała na czym stoję. Bo ogólnie przy moich zarobkach na tą chwilę mnie na nią stać jednak wolę poczekać by wiedzieć że mam umowę na stałe :) A u was jak to wygląda?
wirok

Postprzez wskokowska Wt, 15 listopada 2016, 22:15

Ja zastanawiam się bo nie wiem czy dziecko odnajdzie się w tej szkole i nie wiem czy warto inwestować
wskokowska

Postprzez wirok Wt, 15 listopada 2016, 22:17

Uważam, że szkoła Pro Futuro to naprawdę fajna opcja i jeżeli ma się możliwość zainwestowania w prywatną formę edukacji to myślę, że warto. Poza tym klasy są tam mniejsze i nauczyciele mogą poświęcić dziecku o wiele więcej czasu. A co do 2 darmowych tygodni według mnie jest to świetna opcja bo można zobaczyć mniej więcej jak to wszystko tam wygląda. Inne szkoły nie mają czegoś takiego w ofercie, a to pozwala zobaczyć jak dziecko czuje się w tej szkole
wirok

Postprzez viktoria Śr, 16 listopada 2016, 08:43

wskokowska, ale w szkole Pro Futuro właśnie to jest fajne, że dziecko może chodzić 2 tygodnie "na próbę". Jeśli mu się nie spodoba, nie odnajdzie się tam, to zawsze możesz zrezygnować. Ale wydaje mi się, że nie masz się co obawiać, bo szkoła ma naprawdę dobre opinie.
viktoria

Postprzez kacperek Śr, 16 listopada 2016, 14:35

Na prawdę w Pro Futuro dziecko może chodzić przez 2 tygodnie na próbę? Nie doczytałem tego na ich stronie... Tym bardziej bardzo dziękuję za podpowiedź :) Fajna ta szkoła ale zastanawiam się, czy moje dziecko sobie w niej poradzi. Nie chcę , żeby czuło się zestresowane wysokim poziomem. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nauczyciele wymagają zaangażowania etc. ale podpowiedźcie mi, czy Wasze pociechy dobrze się tam zaklimatyzowały i radzą sobie z ilością nauki/ zajęć dodatkowych?
kacperek

Postprzez brandy Pt, 18 listopada 2016, 12:18

Kacperek, dużą zaletą Pro Futuro jest fakt, że nauczyciele podchodzą tam do każdego ucznia z jednakowym zaangażowaniem i pasją :) Nikogo się tam nie foworyzuje, a co najwyżej - popycha w kierunku rozwijania indywidualnych talentów. Od Twojego dziecka będzie zależało, w którym kierunku pójdzie ale myślę, że przyda mu się Twoje wsparcie i motywacja. Takie maluchy chętniej angażują się w naukę :)
brandy

Postprzez kacperek N, 20 listopada 2016, 14:26

Brandy, dziękuję za pomoc :) Teraz mam praktycznie pełen pogląd apropo Pro Futuro. Wydaje mi się, że faktycznie będzie to najlepsza szkoła dla mojego dziecka. Jeszcze tylko dopytam Was o zajęcia dodatkowe. Na jakie Wy zdecydowaliście się dla Waszych pociech? :)
kacperek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szkoły w mieście