Kwarantanna a pracodawca

Chcesz podzielić się problemami dzielnicy w której mieszkasz? Masz ciekawy pomysł lub inicjatywę, którą chcesz zarazić sąsiadów? To dobre miejsce!

Kwarantanna a pracodawca

Postprzez Kapra14 Śr, 14 października 2020, 14:16

Hej, mieliście taką sytuację (albo może znacie kogoś kto tak miał), że covidową kwarantannę pracodawca potraktował jako urlop? Co wtedy zrobiliście?
Kapra14

Re: Kwarantanna a pracodawca

Postprzez adrriano Cz, 10 grudnia 2020, 09:13

Brawa dla pracodawcy, powinien się wstydzić. Sprawa nadaje się dla prawnika ale ja mimo wszystko próbowałbym na początek jakoś tą sytuację wyjaśnić.
adrriano

Postprzez FankaAnka Pn, 22 lutego 2021, 15:20

Nie miałam takiej sytuacji i nie słyszałam o takim podejściu pracodawcy. Kiedy ja byłam na kwarantannie to właściwie nic to nie zmieniło, bo i tak pracuję zdalnie. Mam taką możliwość. Oczywiście poinformowałam swoją szefową o nałożonej kwarantannie, na wypadek gdybym źle się czuła i jednak nie dała rady pracować. W innym przypadku, kiedy nie ma możliwości pracy zdalnej, najlepszym rozwiązaniem jest uzyskanie od lekarza kierującego na kwarantannę, zaświadczenia lekarskiego o czasowej niezdolności do pracy z powodu choroby (ZLA). Wówczas można ubiegać się o świadczenia z tytułu choroby na zasadach ogólnych.
FankaAnka

Postprzez Aleksandra88 N, 11 września 2022, 18:15

Na szczęście temat kwarantanny odszedł w niepamięć ;) Jakbyście szukali jakichś opcji na temat ochrony danych to warto zajrzec tutaj https://kompaniainformatyczna.pl/obslug ... urcing-it/
Aleksandra88

Powrót do Życie w mieście