Pro Futuro opinie

Wszystko o życiu szkół i uczelni w mieście. Nie wiesz jaką szkołę wybrać? Poproś tutaj o pomoc.

Pro Futuro opinie

Postprzez karinama Pt, 7 października 2016, 22:55

Wiem jak bardzo istotne są teraz języki obce dlatego zastanawiam się nad dwujęzyczną szkołą podstawową dla swoich dzieci. Planuję przeprowadzkę do Warszawy i szukałam czegoś w jej okolicach. Bardzo zainteresowała mnie oferta edukacyjna tej http://profuturo.pl/ szkoły do tego zauważyłam, że ma rekomendacje dość ważnych w nauczaniu autorytetów. Myślicie, że ta szkoła się sprawdzi? Macie jakieś doświadczenie w tej kwestii?
karinama

Re: Pro Futuro opinie

Postprzez marcelina Pn, 24 października 2016, 12:20

Też chętnie się dowiem. Sama trafiłam na ich stronę niedawno, bo zastanawiam się nad wyborem szkoły dwujęzycznej dla mojej córki. Przekonuje mnie też to, że szkoła ma rekomenduje Brain Tracy, znany mówca motywacyjny. Zależy mi nie tylko na rozwoju językowym, ale też właśnie na takich umiejętnościach jak kreatywność, praca w grupie, komunikatywność. Nie wiesz, jakiej wielkości są tam klasy? Bo mnie trochę zniechęcają szkoły z 30 uczniami w klasie...
marcelina

Postprzez wirok Wt, 25 października 2016, 18:49

Z tego co wiem ta http://profuturo.edu.pl/ szkoła ma bardzo dobre opinie i rodzice sobie ją bardzo chwalą.
Plusem na pewno jest dwujęzyczność- niewiele szkół podstawowych oferuje 2 języki. W dzisiejszych czasach bez języków nie maa szans na dobrą pracę, a im dziecko szybciej nauczy się języków tym lepiej dla niego :)
wirok

Postprzez Comek Cz, 27 października 2016, 18:19

Ciężko powiedzieć czy się sprawdzi, to zależy też od dziecka i waszego systemu wychowania. Ale na pewno warto postawić na prywatną szkołę. A najlepiej podjąć decyzję w oparciu o dni próbne nic tak dobrze Ci nie pokaże atutów danego miejsca jak okres próbny, a w ProFuturo trwa on aż 2 tygodnie, myślę, że to wystarczający czas na podjęcie świadomej decyzji :)
Comek

Postprzez manka Śr, 2 listopada 2016, 14:15

Witam. Moja córcia uczęszcza do szkoły podstawowej Pro Futuro już 3 rok. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyboru. Przez ten czas rozwinęła się bardzo, szczególnie językowo. Tutaj bardzo duży nacisk kładzie się na naukę języków obcych. Jest rozmowna, z łatwością nawiązuje kontakty, relacje. Szkoła wspiera rozwój takich kompetencji co mnie bardzo cieszy. Polecam rodzicom.
manka

Postprzez wirok Pt, 4 listopada 2016, 17:36

To prawda dzieci w takich szkołach bardzo mogą się rozwinąć nie tylko językowo, ale też fizycznie bo jest tam duży nacisk kładziony właśnie na rozwój intelektualny, ale też fizyczny. Do wyboru jest naprawdę dużo zajęć, każde dziecko ma szansę znalezienia czegoś co w przyszłości może stać się pasją. Wiele osób uważa takie szkoły za snobistyczne jednak ja się z tym w ogóle nie zgadzam. Uważam, że wybór takiej szkoły to dobra inwestycja
wirok

Postprzez bangbang So, 5 listopada 2016, 23:42

Właśnie też zastanawiam się nad szkołą http://www.profuturo.edu.pl/ , moja córka mi truje że chciałaby jakoś więcej tego języka się uczyć bo to się przyda w przyszłości. Teraz już chodzi do szkoły z rozszerzonym angielskim. Czy to aby nie będzie dla niej za dużo ? sam nie wiem już co mam robić. Nie chce stawać na drodze w jej językowej " karierze"
bangbang

Postprzez wirok N, 6 listopada 2016, 23:42

Myślę, że języka nigdy za wiele a szkołą Pro Futuro jest liderem jezeli chodzi o nauczanie języka więc myślę, że dziecko nie będzie miało problemu z kolejnymi zajęciami.
Uważam, że jeżeli dziecko chce się uczyć, a ty masz możliwość zapewnienie mu szerszej nauki w tym zakresie to powinnaś zapisać dziecko i niech się uczy póki ma zapał do nauki. Myślę, że ta szkoła to dobry wybór i zarówno ty jak i Twoje dziecko będziecie zadowolone.
wirok

Postprzez mamajasia7 Pn, 7 listopada 2016, 23:46

Mnie w szkole http://www.profuturo.edu.pl/ imponuje fakt, że pomimo nacisku na języki, jest rownież nacisk na zajęcia sportowe, o czym można dowiedzieć się na ich stronie lub na spotkaniu z dyrektorką, która zawsze służy pomocą. Szkoła ma prestiż i zdecydowanie warto zapisać do niej swoje dziecko. Bangbang, tym bardziej gdy dziecko chce się uczyć. Jak to mówi moja babcia kuj żelazo póki gorące.
mamajasia7

Postprzez wirok Wt, 8 listopada 2016, 19:36

To prawda w szkole Pro Futuro kładzie się nacisk zarówno na języki jak i na zajęcia sportowe.
Według mnie dobrze, że jest nacisk na te dwa obszary, ponieważ dziecko rozwija się zarówno intelektualnie jak i fizycznie.
No, a przy tak dużym wyborze zajęć dziecko może robić naprawdę to co lubi i może kiedyś będzie to jego pasją :)
wirok

Postprzez kamila8 Śr, 9 listopada 2016, 15:14

Wirok skoro znasz się na tej szkole to powiedz mi jak wygląda kwestia edukacji .Jak dobre wyniki osiągają 6 ste klasy oraz te z 3 klas gimnazjalnych w szkole http://www.profuturo.edu.pl/ Zalezy mi na tym by moja córka wiedziała ze skończy etap szkolny z dobrym wynikiem. By nie było to tylko lanie wody :)
Sam napisałeś, że edukacja jest teraz ważna i dwa jezyki są bardzo ważne... więc zrozumiesz czemu o to pytam :)
kamila8

Postprzez wirok Cz, 10 listopada 2016, 11:45

Tak rozumiem dlaczego pytasz o to jak są wyniki w szkole Pro Futuro.
Uczniowie tej szkoły mają liczne sukcesy na koncie przystępują też do egzaminów Cambridge gdzie mają dość wysokie wyniki.
Jeżeli chodzi ogólnie o kształcenie to zerknij sobie na ich stronie na zakładkę sukcesy. W większości dziedzin dzieci osiągają sukcesy.
Takie sukcesy są ogromny plusem wyróznionym później na świadectwie więc oprócz dobrych stopni dziecko może mieć wpisane osiągnięcia uzyskane w różnych konkursach czy też egzaminach dodatkowych
wirok

Postprzez kamila8 Cz, 10 listopada 2016, 17:48

Tak rzeczywiście ! Na ich stronie http://www.profuturo.edu.pl/ widnieje zakładka sukcesy. Teraz ewidentnie przeczesałam całą ich stronkę. Dziękuję za wiadomości i konwersację.. Teraz jestem przekonana, że moje dziecko dobrze trafi. Mam nadzieję, że szkoła cały czas się będzie rozwijać w tym samym kierunku. Wirok a ty puszczasz tam swoje dzieci ?
kamila8

Postprzez bangbang Cz, 10 listopada 2016, 19:39

Dobrze, że ktoś napisał o tych osiągnięciach które sa opisane na stronie http://www.profuturo.edu.pl/ , tez w nie zajrzałem i jestem mega zdziwiony, że szkoła która promuje tak języki ma w dodatku osiągnięcia w nauce ogólnej oraz w sporcie. Mam nadzieję, że zobaczę tam w osiągnięciach również swoje dziecko.
bangbang

Postprzez wirok Pt, 11 listopada 2016, 15:20

Tak właśnie poważnie myślę o posłaniu dzieci do szkoły Pro Futuro dlatego tak wiele o niej wiem.
Pytałam znajomych czytałam na forach i jestem nią zachwycona. Myślę, że jest to odpowiednia szkoła dla moich dzieci.
Owszem jest troszkę droga jednak mam możliwość finansowania dzieciom takiej szkoły więc nie będę oszczędzać na ich edukacji :)
wirok

Następna strona

Powrót do Szkoły w mieście