jak podnieść się po utracie pracy

Ciekawostki i plotki z regionu. Tutaj możesz poszukać pomocy w najdziwniejszych sprawach

jak podnieść się po utracie pracy

Postprzez Migot Śr, 21 grudnia 2016, 00:14

Stało się, od dwóch miesięcy znowu jestem bezrobotny. Pracę tą znalazłem z wielkim trudem i myślałem, że już wszystko zaczyna się jakoś układać (wziąłem nawet kredyt na mieszkanie), a tu bach, okazało się że w firmie likwidują cały dział, część ludzi przenoszą, a ja trafiłem do zwolnienia z kilkunastoma innymi osobami. Inni jakoś się aż tak nie przejmują, ale ja nie umiem. Z czego spłacę kredyt, jak szybko nie znajdę nowej pracy? Szukam jakichś porad co robić. Trafiłem na coś takiego jak Emocjonalna Droga (http://odkasi.blogspot.com/2016/11/jak-zapanowac-nad-emocjami-i-poczuc-sie.html), ale nie wiem, czy ma to sens, będzie w stanie mi pomóc?
Migot
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pt, 16 grudnia 2016, 22:36

Re: jak podnieść się po utracie pracy

Postprzez akresow Pn, 23 października 2017, 13:15

Najlepiej założyć własny biznes. Właśnie w ten sposób możesz się podnieść z dołka. To sprawi, że nie będziesz miał czasu rozpamiętywać tego, co straciłeś. Być może fakt, że straciłeś pracę okaże się właśnie najlepszym czasem na rozpoczęcie własnej działalności. Pamiętaj tylko, aby uważać przy wyborze biura rachunkowego. Najlepiej wszystkie ceny usług biznesowych sprawdzaj na https://kalkulatordlafirm.pl/biuro-rachunkowe/
akresow
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn, 23 października 2017, 13:09

Re: jak podnieść się po utracie pracy

Postprzez petroniusz Cz, 9 listopada 2017, 11:22

Założyć biznes po utracie pracy? łatwo powiedzieć, można w jeszcze większy dołek wpaść i to w taki z którego się nie wydostaniesz. Po pierwsze jednak, zazwyczaj trzeba mieć fundusze, bo na kredyt jako nowa firma nie masz co liczyć ewentualnie będziesz sobie radził kredytem kupieckim http://firkas.waw.pl/kredyt-kupiecki-i- ... -zwiazane/ ale to bardzo trudne aby go na początku pozyskać od kontrahentów. Po drugie, trzeba mieć pomysł i umiejętnie go monetyzować w dobie silnej konkurencji.
petroniusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz, 9 listopada 2017, 11:17

Re: jak podnieść się po utracie pracy

Postprzez Klara5 Cz, 30 listopada 2017, 16:41

Jeżeli ktoś ma dobry pomysł na firmę a wstrzymuje go tylko brak środków to warto zaryzykować. Może się uda? W https://kredyt123.pl/kredyt-dla-firm można starać się o kredyt dla firm z niskim oprocentowaniem. Duża kwota kredytu a czas spłąty do 150 miesięcy.
Klara5
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt, 21 lutego 2017, 15:54

Re: jak podnieść się po utracie pracy

Postprzez stejka Wt, 17 kwietnia 2018, 10:25

Nie wiem czy kredyt na życie to jest dobry pomysł. W takim wypadku bardzo łatwo wpaść w spiralę zadłużenia.. często też z takiej spirali trudno wyjść. Wtedy pozostaje tylko dowiadywać się jak ogłosić upadłość , lub jak walczyć z przedawnionym długiem. Jeśli masz możliwość to pożycz pieniądze od rodziny znajomych... tam "dług" będzie przynajmniej nie oprocentowany.
stejka
 
Posty: 8
Dołączył(a): Śr, 7 grudnia 2016, 18:55

Re: jak podnieść się po utracie pracy

Postprzez grzegorczykwiki Śr, 22 maja 2019, 15:48

Może i kredyt nie jest najlepszym wyjściem, jednak co z tego? Nie zawsze mamy inny wybór i musimy to zaakceptować. Tylko po utracie pracy będzie ciężko o pieniądze z banku...wyjściem jest gwarant pożyczki który poświadczy za nas swoimi zarobkami/majątkiem i dzięki temu dostaniemy pożyczkę z pozabankowych firm. Bardzo współczuję utraty pracy, sama to przeżywałam i wiem jak ciężko jest się po tym podnieść. Pracowałam w jednej firmie 5 lat a pozbyto się mnie bez żalu, następne pół roku szukałam odpowiedniej pracy.
grzegorczykwiki
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr, 22 maja 2019, 15:44

Re: jak podnieść się po utracie pracy

Postprzez Norbert N, 30 czerwca 2019, 16:07

Znalezc jak najszybciej nowa.
Norbert
 
Posty: 7
Dołączył(a): N, 30 czerwca 2019, 16:04

Re: jak podnieść się po utracie pracy

Postprzez markk Wt, 17 grudnia 2019, 18:10

Z takimi problemami to lepiej udać się do jakiegoś specjalisty. Odnośnie samego szukania pracy to jest dosyć ciężko o sprawdzone propozycje. W mniejszych miastach można jedynie zarobić minimalną bez żadnej specjalizacji. Wiele osób to doprowadza do przysłowiowej białej gorączki stąd też widać jak dużo z nich postanawia wyjechać zagranicę. W sieci można znaleźć wiele opinii i porad jak się do tego zabrać. Może lepiej wspomnieć czego nie robić - na pewno jechać bez żadnego przygotowania, licząc na swoje szczęście. Wszystko musi być zaplanowane długo przed wyjazdem. Jeśli korzystamy z pośredników to wybierajmy tych działających na naszym rynku od bardzo dawna - https://www.aterima-med.pl/
markk
 
Posty: 7
Dołączył(a): Wt, 26 lutego 2019, 11:06

Re: jak podnieść się po utracie pracy

Postprzez loasia Wt, 18 stycznia 2022, 06:25

Trzeba się podnieść i dalej jakoś działać. Ogólnie może to czas, aby pomyśleć o swojej firmie? Bo co szkodzi spróbować? Może z tego coś fajnego wyniknie??? Mój brat przykładowo otwarł swój warsztat o zajmuje się obróbką najróżniejszych materiałów z drewna. Ostatnio nawet dokupywał sobie takie https://merxu.com/pl/c/frezowanie-3987f ... 4d6224fe4/ narzędzia do frezowanie. I nie powiem, bo ogólnie dobrze sobie radzi.
loasia
 
Posty: 24
Dołączył(a): Pn, 8 listopada 2021, 17:18

Re: jak podnieść się po utracie pracy

Postprzez LukeOtis So, 19 marca 2022, 14:08

Hej!! Dzięki za te liczne wskazówki.
LukeOtis
 
Posty: 2
Dołączył(a): So, 19 marca 2022, 14:05

Re: jak podnieść się po utracie pracy

Postprzez LukeOtis So, 19 marca 2022, 14:17

Te wskazówki pomogły mi napisać mój artykuł. Oto mały fragment:
The United States turned into the principal country whose monetary elements changed to this type of cooperation. The main habitats serving the helper cycles of enormous organizations based on SSC conditions showed up in the last part of the 20th century, for instance, organization General Electric - from the mid 70s. In Europe, this interaction started a lot later, in spite of the fact that its force in present day conditions is tantamount to that of the United States. The principle purposes behind the making of SSC were the requirement for investment funds through centralization, disposal of duplication, and getting assets to put resources into the most recent innovation. Related with this was an attention on process improvement, with endeavors zeroed in on regions where it appeared to have the best potential
LukeOtis
 
Posty: 2
Dołączył(a): So, 19 marca 2022, 14:05

Re: jak podnieść się po utracie pracy

Postprzez Nishaknapp Cz, 24 marca 2022, 09:14

Build new friendships. ...
Join a job club. ...
Network for new employment. ...
Get involved in your community. ...
Open up to your family. ...
Listen to their concerns. ...
Make time for family fun.

Gambling: How It Can Help You in Life
Nishaknapp
 
Posty: 14
Dołączył(a): Cz, 24 marca 2022, 08:47


Powrót do Ciekawostki i prośby o pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron