Fotowoltaika w Żorach

Ciekawostki i plotki z regionu. Tutaj możesz poszukać pomocy w najdziwniejszych sprawach

Fotowoltaika w Żorach

Postprzez Maria21 Cz, 5 sierpnia 2021, 21:51

Zastanawiam się mężem czy warto instalować fotowoltaikę na dachu własnego domu. Może ktoś podzielić się dłuższym doświadczeniem posiadania takiej fotowoltaiki?
Maria21

Re: Fotowoltaika w Żorach

Postprzez irek32 Wt, 10 sierpnia 2021, 14:07

Mam fotowoltaikę od roku na dachu domu i jest więcej plusów niż minusów. Po rocznym rozliczeniu z energetyką okazało się, że musiałem dopłacić parę złotych ale to może z tego powodu, że trochę zaszaleliśmy i trochę tego prądu wykorzystaliśmy w ostatnią zimę. Przy doborze mocy fotowoltaiki nie trzeba przesadzać i dobrać tyle ile rzeczywiście wykorzysta się. Naszą fotowoltaikę można zobaczyć http://www.lantar-pv.pl/fotowoltaika-zory/
irek32

Postprzez Maria21 Cz, 12 sierpnia 2021, 22:15

Jestem ciekawa ile się czeka po montaży fotowoltaiki na podłączenie przez energetykę nowego licznika dwukierunkowego oraz tak realnie ile trzeba czekać na pieniądze z programu Mój prąd? Mieszkam w Żorach i chodzi o tutejszą energetykę.
Maria21

Postprzez irek32 Pt, 13 sierpnia 2021, 23:56

W ubiegłym roku miałem montowaną fotowoltaikę i czekałem 3 tygodnie na wymianę licznika na dwukierunkowy. Z programu Mój Prąd dostałem 5 tys. zwrotu kosztów montażu fotowoltaiki po prawie 6 miesiącach. Tak więc trochę trzeba się uzbroić w cierpliwość. Ate w tym roku, to co słyszę nie jest lepiej a nawet gorzej bo z programu Mój Prąd można dostać max 3 tys.. W następnym roku mają być gorsze warunki rozliczenia z energetyką, nie tak jak do tej pory zwrot 80% wysłanej do sieci energii z fotowoltaiki. Posiadacz fotowoltaiki będzie mógł sprzedać wyprodukowany prąd po cenach hurtowych ale gdy będzie potrzebował to będzie musiał kupić prąd od energetyki po cenie rynkowej, ok 2 razy drożej.
irek32

Powrót do Ciekawostki i prośby o pomoc